Stowarzyszenie Klimatologów Polskich w związku z realizacją projektu „Klimatolodzy na rzecz zwiększenia partycypacji obywatelskiej” finansowanego z funduszy EOG zaprasza do włączenia się do zespołu realizującego projekt. Poszukujemy osób, które mogą wykonać następujące zadania w projekcie:     

 

  1. Przygotowanie identyfikacji wizualnej projektu (wzór banerów, roll-upa, raportów, opracowań, itp.) zgodnie z logo stowarzyszenia, logo Funduszu EOG i jego wytycznymi (http://www.ngofund.org.pl/wp-content/uploads/2013/08/Wytyczn_Podrecznik_wizualizacji.pdf
  2. Redakcja tekstów z zakresu dostępu do informacji publicznej w tym danych meteorologicznych oraz  informacji o interesujących zjawiskach pogodowych.  Przegląd informacji/artykułów ze stron internetowych i prasy. Termin realizacji - od czerwca 2014 do października 2015).
  3. Korekta językowa oraz edytorska tekstów do publikacji na stronę internetową oraz do profilu na Facebooku w terminie od czerwca 2014 do października 2015.
  4. Tłumaczenie streszczeń tekstów na język angielski (ok. 2-3 notatek miesięcznie – notatka do pół  strony). Termin realizacji - czerwca 2014 do października 2015

Oferujemy umowę cywilno-prawną na wykonanie poszczególnych zadań.

Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, opis doświadczenia w wybranym zadaniu oraz orientacyjne oczekiwania finansowe. Prosimy przesyłać na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OPIS PROJEKTU:

Aktualny stan prawny w Polsce w zakresie dostępu do danych meteorologicznych charakteryzuje się restrykcyjnymi lub niejednoznacznymi przepisami dotyczącymi warunków ich udostępniania. Są one sprzeczne z dyrektywą UE w sprawie ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego (2003/98/WE). Projekt ma być odpowiedzią na problem społeczny, którym jest brak dostępu do danych meteorologicznych. Jego celem jest stworzenie wspólnego obywatelskiego środowiska specjalistów nauki, studentów, prawników oraz ogółu społeczeństwa – w tym głównie właścicieli niezależnych i amatorskich stacji meteorologicznych, pasjonatów meteorologii z całej Polski będących w stanie partycypować w stanowieniu prawa w zakresie dostępu do informacji publicznej. Rezultatem projektu będzie m.in. stworzenie strony internetowej umożliwiającej edukację, wymianę wiedzy, udostępnianie danych meteorologicznych, propagowanie dobrych praktyk na polu wymiany informacji oraz zorganizowanie trzech warsztatów i seminarium.

Dodatkowych informacji udziela Marek Chabior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach funduszy EOG